Тотнъм Хотспър спечели лондонското дерби от 11-ия кръг на Висшата

...

Дуото Сон – Кейн продължи затъването на Арсенал

Тотнъм Хотспър завоюва лондонското дерби от 11-ия кръг на Висшата лига против Арсенал с 2:0. Попаденията за домакините бяха дело на Хюн-Мин Сон и Хари Кейн, които си комбинираха взимно и за двата гола през първата част. По този метод "шпорите " се върнаха на първото място във краткотрайното класиране с 24 точки, изпреварвайки Челси, до момента в който рецесията при "топчиите " се задълбочава след четвърти следващ мач без победа в шампионата.

Във втората минута Джака събори на земята Кейн, който напредваше мощно през центъра. Ерик Дайър извърши директния свободен удар, само че той мина над напречната греда.

В шестата минута Арсенал също завоюва правото да извърши фаул, само че след последвалото центриране, шутът на Сака бе с прекомерно висока траектория.

5 минути по-късно Томас Партей нанесе мощен, само че неакуратен изстрел, който не обезпокои Лорис.

С първия прецизен удар в мача Хюн-Мин Сон откри. В 14-ата минута кореецът пое коженото кълбо в центъра от Кейн, напредна по фланга, навлезе във вътрешността и с фирмено осъществяване с десния крайник завъртя топката в левия ъгъл на Лено.

.video-wrapper.leftFloat embed,.video-wrapper.leftFloat iframe,.video-wrapper.leftFloat object { padding-bottom: 0; }.closeBtn { display: none; }.leftFloat.closeBtn { display: block; font-size: 15px; position: absolute; top: -25px; right: -5px; cursor: pointer; }.a{fill:transparent;}.b{fill:#676767;}