Тотнъм Хотспър допусна трета поредна загуба във Висшата лига, след

...

Астън Вила посече Тотнъм насред Лондон след зрелищен обрат и нахлу в Топ 4

Тотнъм Хотспър позволи трета поредна загуба във Висшата лига, откакто отстъпи с в страховит конфликт от 13-ия кръг на британската Висша лига. Джовани Ло Селсо откри в 22-ата, а в седмата минута на добавеното време на първата част Пау Торес изравни. Оли Уоткинс  пък донесе цялостния поврат и успеха за гостите в 61-ата минута.

Мениджърът на Тотнъм - Анге Постекоглу, имаше много кадрови проблеми преди този конфликт, като Джеймс Мадисън, Мики ван де Вен, Иван Перишич, Ричарлисон, Папе Сар и Манор Соломон бяха навън заради разнообразни контузии, а Кристиан Ромеро и Ив Бисума изтърпяваха санкции. На вратата бе Гулиелмо Викари, а в отбраната стартираха Педро Поро, Емерсон Роял, Бен Дейвис и Дестини Удоджи. В центъра първи старт записаха Родриго Бентанкур и Джовани Ло Селсо. По крилата действаха Бренан Джонсън и Браян Хил, който също започва за първи път този сезон от началото, а Деян Кулушевски беше подложен зад капитана Хюн-мин Сон, който водеше офанзивата.

Наставникът на Астън Вила - Унай Емери, направи една смяна измежду своите титуляри, като Диего Карлос зае мястото на Юри Тилеманс. Вратар бе Емилано Мартинес, а отбраната пред него бе завършена от Люка Дин, Пау Торес, Диего Карлос и Езри Конса. В халфовата линия действаха капитанът Джон МакГин, Дъглас Луис, Бубакар Камар и Мати Кеш. Оли Уоткинс и Муса Диаби пък водеха офанзивата на тима.

/ /

Срещата започва вихрено и още в  третата минута Тотнъм можеше да поведе в резултата, когато Педро Поро изведе с отличен дълъг пас зад отбраната на гостите Бренан Джонсън, който овлдя с левия крайник и по-късно стреля с десния в наказателното поле останал самичък против Емилиано Мартинес, само че над вратата.

Още преди да е изтекла същата минута домакините направиха още един огромен пропуск. Родриго Бентанкур комбинира с капитана Хюн-мин Сон, който с едно допиране отигра за Деян Кулушевски, който нахлу в наказателното поле, финтира Диого Карлос и стреля към вратата, само че топката се отби от дясната греда на Мартинес. След това Джонсън стигна до кълбото и шутира от дребен ъгъл, само че Пау Торес съумя да го блокира.

В петата минута и Астън Вила пропусна страховит късмет за попадение. Люка Дин центрира от свободен удар на левия фланг, а на втора греда Торес изпревари Дестини Удоджи и стреля от чудесна позиция с глава, само че топката мина на сантиметри от дясната греда на Гулиелмо Викарио.

Пропилените благоприятни условия продължиха и две минути по-късно Тотнъм още веднъж не съумя да открие резултата. Джовани Ло Селсо комбинира с Деян Кулушевски, който доста хитро с пета изведе Браян Хил отляво в наказателното поле, а испанецът стреля мощно, само че Мартинес мазета. Последва добавка на Поро с глава, само че над вратата.

В 13-ата минута Тотнъм направи следващ пропуск посредством Сон. Топката бе отнета в центъра, Бренън Джонсън проби отдясно и центрира към изцяло свободния южнокореец към точката за дузпа, само че капитанът на лондончани стреля над вратата. В последна сметка обаче бе отсъдена и засада.

Две минути по-късно Бентанкур изведе Кулушевски отдясно в наказателното поле самичък против Мартинес, който обаче избави удара му. И тук обаче флагът на страничния арбитър бе вдигнат за засада.

В 18-ата минута още веднъж Бентанкур откри отлично по въздуха Поро отдясно в наказателното поле и португалецът опита паралелен на голлинията пас за Сон, който обаче бе кръстосан пред очите му от Карлос.

Голът обаче стана факт в 22-ата минута, когато Тотнъм най-накрая поведе в резултата. Педро Поро центрира от корнер в наказателното поле, където никой не игра с топката, която обаче беше посрещната от Джовани Ло Селсо, който със страховит изстрел от воле с левия крайник от границата на пенатлерията не остави шансове на Мартинес за 1:0. Повторенията демонстрираха, че след изстрела е имало и рикошет в тялото на Диего Карлос, само че попадението бе зачетено на сметката на аржентинеца.