Телекомът демонстрира за пръв път у нас в Монтана възможностите

...
Телекомът демонстрира за пръв път у нас в Монтана възможностите
Коментари Харесай

Мтел показа технологични решения за умно управление на общини

Телекомът показва за пръв път у нас в Монтана опциите на Narrowband IoT технологията.

Мтел, част от A1 Group, показа за пръв път у нас умни решения за градска среда благодарение на Narrowband IoT (NB-IoT) технология. На събитие в град Монтана телекомът показва благоприятни условия за надзор на въздуха, ръководство на боклуци, интелигентно осветяване и мъдро паркиране.

Narrowband IoT е софтуерен стандарт, който свързва необятна гама от устройства, машини и услуги благодарение на клетъчни телекомуникационни технологии. Основните преимущества на технологията са свързани с по-ниски разноски за устройства, по-дълъг живот на батериите, по-добро покритие на закрито, усъвършенстван транспорт на данни, двупосочна връзка, ниско време забавяне, висока сигурност на връзката и качество на предлаганите услуги.

„ Радвам се, че Мтел е първата компания у нас, която предлага умни решения благодарение на Narrowband IoT. Това е технология, която ще промени към по-добро освен ръководството на градските зони, само че също по този начин представянето на цели промишлености и живота на хората като цяло. Убеден съм, че услугите, които предлагаме, ще спестят доста разноски на българските общини, предлагайки по-добри условия на живот на техните поданици. Мтел към този момент реализира пилотни планове и има подготвеност да внедри новите умни решения в цялата страна ”, показа Красимир Петров, шеф „ Конвергентна мрежа и услуги ” в Мтел.

Решението за надзор на въздуха регистрира равнища на замърсяване и прахови частици, като също по този начин мери температура и мокрота. Системата е използвана за открити и закрити пространства, а информацията се следи благодарение на уеб-базирано приложение. С помощта на решението общините ще имат информация в действително време за качеството на въздуха.

Услугата за мъдро ръководство на боклуци е подобаваща за общини и сметосъбиращи компании. С помощта на сензори тя автоматизирано разпознава степента на запълване на контейнерите за боклук. Системата предлага автоматизирани калкулации на маршрут и навигация, основани на разбор на информация, като също по този начин предлага доклад за сметосъбиране до клиентите. Използването ѝ икономисва времеви запас, а във финансов аспект може да понижи с до 70% разноските за сметосъбиране.

Системата за мъдро осветяване употребява LED модули, с цел да усъвършенства контрола на уличните светлини, регулирайки автоматизирано степента на осветеност през цялото денонощие. Модулите са съвместими със съществуващите стълбове за осветяване и са лесни за адаптиране. Използването на мъдро осветяване благодарение на Narrowband IoT технология усъвършенства изискванията на живот в градските зони и понижава с до 25% годишните разноски.

Narrowband IoT решението за мъдро паркиране засича свободните места за паркиране, разрешава опазване на паркомясто онлайн, автоматизирано дефинира най-краткия маршрут до свободното място и реализира безкасови преводи в платените зони. Системата реализира централизирано следене, отчитайки трендовете в паркирането, степента на претовареност и нарушаванията. Внедряването ѝ усъвършенства заетостта на паркоместата с до 25% и усилва събираемостта на приходите от нарушавания с до 20% на година.

Монтана е една от 132 общини у нас, с която Мтел си партнира сполучливо, като предлага цялостно портфолио от телекомуникационни решения – гласови услуги, мобилен интернет, закрепени услуги, ИКТ решения, услуги за сигурност и наблюдаване. Един от последните осъществени институционални планове от телекома е обслужването на „ Бърза помощ ” на територията на цяла България. Мтел дава цялостното осведомително и ИТ обслужване на „ Бърза помощ ”, включващо ръководство на прът център, виртуална частна мрежа, център за данни, позициониране на колите за спешна помощ, връзка сред стотици местоположения.

Предлагането на решения благодарение на Narrowband IoT технология е следващата стъпка от тактиката на Мтел да бъде софтуерен водач на телеком пазара. Компанията се стреми непрекъснато да следва международните трендове, които демонстрират, че „ Интернет на нещата ” ще играе все по-важна роля. Очаква се IoT връзките в света да бъдат 25 милиарда през 2025 година, като 13,8 милиарда от тях ще бъдат индустриални, а 11,4 милиарда – потребителски.
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР