Търговците са по-скоро некоректни, когато обявяват намаленията си около големите

...
Търговците са по-скоро некоректни, когато обявяват намаленията си около големите
Коментари Харесай

Социолози: Търговците са некоректни при празничните намаления

Търговците са по-скоро неточни, когато афишират пониженията си към огромните празници. Това демонстрира експресен сондаж на „ Галъп интернешънъл “, основан на 805 ефикасни изявленията с пълнолетни жители в интервала 1–3 ноември. От него излиза наяве също, че над 300 хиляди са пълнолетните българи, които настояват, че са били пострадали на машинация или фалшификации в интернет.
Другите заключения от проучването са, че опасенията от неточни търговски практики преди началото на зимния сезон са високи. Все отново повече от половината пълнолетни българи няма да почиват тази зима, само че като цяло развиването на туризма у нас се прави оценка високо. Също по този начин българите всеобщо утвърждават ограничението на пълномощията на частните правосъдни реализатори.
5% от интервюираните споделят, че персонално са ставали пострадали от машинация или имитация в интернет. Още един % споделят, че те и техни близки са ставали жертва. Тези общо 6% се равняват на малко над 300 хиляди души. Други 4% загатват, че техни близки са били пострадали. В началото на зимния сезон три четвърти от българите са съвсем автоматизирано сигурни, че в идните празнични акции и понижения търговците ще са по-скоро неточни.
52% от българите няма да почиват тази зима, 31% от запитаните ще предпочетат България, 13% считат да почиват в България, само че и да отидат в чужбина за зимна отмора, или пътешестване, обвързвано с коледно-новогодишните празници, а 4% загатват единствено чужбина. Като цяло, българите намират, че туризмът у нас върви към по-добро: 68% споделят това, а 18% са на противоположното мнение.
Когато бъдат запитани кой пази потребителските ползи в курортните места, българите дават отговор без изненади – най-много отрасловата Комисия за отбрана на потребителите (40% от споменаванията). Любопитното обаче е, че незабавно по-късно идват медиите (16%), 7% загатват неправителствените организации, а държавната администрация в лицето на отрасловите министерства, се загатва в 5% от случаите. С малко повече споменавания са правоохранителните органи, а 8% споделят, че никой не пази правата на потребителите. Българите очевидно са почнали да разпознават Комисията за отбрана на потребителите, като водеща инстанция към която биха се обърнали при ниско качество на туристическата услуга.
Това се удостоверява и от данните на общия въпрос към кого биха се обърнали българите, когато усещат потребителските си права нарушени, като цяло. 58% от пълнолетните българи избират Комисията за отбрана на потребителите, в случай че усетят нарушени права, при покупка на артикул или прилагане на услуга. Останалите видове администрация са обратно в отговорите, а малко по-напред в всеобщото схващане се подреждат правоохранителните органи (12%) и медиите (11%). Този вид отговори, несъмнено, съдържат прочут автоматизъм.
Националната организация за приходите и организацията за сигурност на храните са другите два отраслови центъра, които се набиват на очи, когато става дума за инспекции в туристическите места. Те изпъкнаха надлежно с 13% и 12% от споменаванията, когато „ Галъп интернешънъл “ попита коя е първата асоциация на българите, когато става дума за инспекции в отминалия летен туристически сезон. Разбира се, при този въпрос най-вече изпъкнаха дейности, като тези на Валери Симеонов (48% от споменаванията).
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР