Талантът на Славия Филип Кръстев (18 г.) е впечатлил служителите

...
Талантът на Славия Филип Кръстев (18 г.) е впечатлил служителите
Коментари Харесай

В "Манчестър С" се впечатлили от английския на Филип Кръстев

Талантът на " Славия " Филип Кръстев (18 г.) е впечатлил чиновниците на " Манчестър С " с познанията си по британски език по време на договарянията за контракта му и медицинските прегледи. Това разкри президентът на софийския клуб Венцеслав Стефанов, който внесе детайлности по прехвърлянето.

" Филип е дете от школата на " Славия " и демонстрираше огромни качества още от дребен. Най-радостното е, че не се главозамая, акцентира върху учебното заведение и приключи британска гимназия. Едно от нещата, които впечатлиха хората в " Сити " е съвършеният му британски, с изключение на спортно-техническите му качества. В школата акцентираме на това децата да са положителни и в учебно заведение ", описа Стефанов.

Договорът сред " Славия " и " Манчестър С " ще влезе в действие от 1 юли, като сумата за прехвърлянето е конфиденциална, по избор на англичаните. По гледище на самия Кръстев пък той ще остане до края на годината в " Славия ". След това ще стартира да тренира и играе за един от сателитите на британския клуб - белгийския втородивизионен " Ломел ". 

" Желанието беше на Филип да остане още 6 месеца в " Славия " и ние го удовлетворихме (...) Не можете да си визиите каква е заплатата на Филип, дружно с бонусите. Догодина тя ще се повиши и още (...) Заради финансовия феърплей, те (б.ред. - " Манчестър С " ) имат право на 9 преотстъпени и в случай че той подпише с тях, влиза в техните преотстъпени. Затова те си имат сателитен клуб (б.ред. - " Ломел " ), където си вкарват футболисти и ги образоват със свои треньори. В взаимозависимост от качествата му, след това може да се върне в клуба. Това е политика, върху която няма по какъв начин да влияем. В 99% от случаите младите футболисти постоянно ще бъдат оставени да се готвят първо в по-ниската категория. Хората си имат школи и политика на работа ", съобщи още президентът на " Славия ".

 

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР