Крайно време е да се събудят стопаните на пътя. При

...
Крайно време е да се събудят стопаните на пътя. При
Коментари Харесай

Демерджиев дава АПИ на прокуратурата, ако агенцията не вземе мерки за пътната безопасност


Крайно време е да се разсънят стопаните на пътя. При  има смущаващи условия. Недопустимо е товарен камион с лекост да премине през мантинелите на автомагистралата. Ако стопаните на пътя не вземат ограничения, ще сезираме прокуратурата за незаконно безучастие. Това съобщи пред публицисти министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.

Той акцентира, че са набелязани ограничения за всеки един рисков пътен сектор. Министърът прикани всички виновни институции да се включат в използването на ограниченията. Стопаните на пътя би трябвало да прегледат пътната настилка, оборудванията край пътя, знаковото стопанство. Това би трябвало да се случи незабавно, добави Демерджиев.

Вътрешният министър уточни, че е разпоредил всеки разход за пътна сигурност да бъде в детайли мотиивиран. По думите му ще се ревизират разноските, правени обратно във времето. Ако открием нарушавания, ще сезираме способените органи, увери той.

Демерджиев чака дейни дейности от прокуратурата по производствата, свързани с пътните поправки и пътното строителство. Там има смущаващи забавяния, счита той. Според него корупцията не е единствено отклонение на средства, а коства и човешки животи. По думите му това събитие би трябвало да бъде изкоренено.

Демерджиев разгласи, че идната седмица ще закрие паразитно звено, подпомагащо активността на министъра на вътрешните работи. Той означи, че в него има 30 души на управителни длъжности, които не правят нищо, а получават заплата. Министърът добави, че част от тях ще бъдат преназначени, само че други, които са знаци на най-грозните практики в Министерство на вътрешните работи, няма по какъв начин да останат в системата.

Само шефът на ДАНС и тези, които го назначават, могат да вършат политически чадъри и подкрепи. Става дума за Пеевски и Борисов, съобщи Демерджие във връзка с разпита на Олег Невзоров по проблема " Баба Алино ".
 Две деца от школата на футболен клуб
Две деца от школата на футболен клуб " Славия " са починали в злополуката на Автомагистрала " Тракия "

Треньорът на школата Иван Терзийски е в тежко положение
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }

Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР