Световният шампион в MotoGP с Honda Марк Маркес бе най-бързият

...

Маркес подобри рекордa на Муджело преди квалификацията в MotoGP

Световният първенец в MotoGP с Honda Марк Маркес бе най-бързият водач в третата подготовка от Гран При на Италия, подобрявайки върха за най-бърза обиколка на " Муджело ", принадлежащ на Андреа Яноне от 2015 година. Това се случи три минути и половина преди края на сесията и макар офанзивите на финала, времето остана непроменено.

#MotoGP FP3 @marcmarquez93 leads the charge straight to Q2! While @maverickmack25 and @26_DaniPedrosa will have to go through Q1!#ItalianGP pic.twitter.com/SaLH0ISmK6
— MotoGP™ (@MotoGP) June 2, 2018
Времената от трите свободни тренировки на италианското трасе не бяха задоволителни на водача на Yamaha Маверик Винялес и на съотборника на Маркес Дани Педроса за непосредствено място в квалификацията, отреждаща полпозишън. Така те двамата би трябвало първо да преминат през Q1, където са любимци.

Андреа Яноне, който със своя Suzuki през вчерашния ден беше най-бърз в двете тренировки, заемаше първото място при започване на сесията. Борещите се за мястото на Лоренсо в заводския тим на Ducati Данило Петручи и Джак Милър бързо се приближиха до него. В последна сметка Яноне бе преместен от челото от своя съотечественик Валентино Роси, който бе първият водач с време под минута и 47 секунди. След това Маркес сложи новия връх на пистата и първото място остана непроменено.

Зад Маркес и Роси с трето време финишира Хорхе Лоренсо с Ducati, пред Яноне, Зарко, Петручи и Кръчлоу. Новакът Франко Морбидели за първи път откри място в Q2, следвайки летяща обиколка на Маркес. Алекс Ринс със Suzuki пък беше водачът, поради който Винялес бе преместен от топ 10.

Квалификацията за ГП на Италия стартира в 15:10 часа българско време.

Here are the times from #MotoGP FP3, including the fastest ever lap of Mugello from @marcmarquez93 #ItalianGP pic.twitter.com/PT4x0gGGIF
— MotoGP™ (@MotoGP) June 2, 2018 Снимка: ©Getty Images