Светкавица (Търговище) превзе върха в Североизточната трета лига след снощната

...

Светкавица превзе върха

Светкавица (Търговище) завладя върха в Североизточната трета лига след снощната победа като посетител над новака Доростол (Силистра). Още в първите минути на стадион " Луи Айер " в крайдунавския град домакините заложиха на бързата и комбинативна игра, само че гостите със солидно подкрепление в новото състезание със състезатели от отказалиясе от присъединяване отбор на Суворово на сигурната игра по центъра. Въпреки голямотожелание за първи триумф пред лична аудитория на новаците в групата, това не стана. В 25-та минута Георги Димитров простреля вратата на Веселин Василев за 0:1. Силистренци се пробваха да се върнат в мача, само че многочислените им офанзиви към вратата на ТодорТодоров осъществени от Емре Акиф, Мелих Алим, Теодор Георгиев и Николай Николов все бяха несполучливи. В 42-та мин. Даниел Димитров удвои преднината на Светкавица) откакто беше изведен в стрелкова позиция в наказателнотополе на Доростол (Силистра).

През втората част играта се водеше най-вече в центъра, като и двата тима сестремяха да материализират непрестанните си офанзиви към двамата вратари. Това обачене стана и срещата приключи с победа на гостите. Този триумф изведе отбора на Светкавица (Търговище) на върха в Североизточната трета лига – след две пореднипобеди и цялостен актив от точки. В идващия III кръг Светкавица “ (Търговище) гостува в събота на Шумен 2007, до момента в който Доростол (Силистра) ще одобри вкъщи Тополи2010 (Тополи).