Специя най-после записа първата си домакинска победа от началото на

...

Специя счупи каръка и взе успех при завръщането на Гълъбинов

Специя най-сетне записа първата си домакинска победа от началото на сезона в Серия "А ". Още по-сладкото бе, че тя бе реализирана в локалното дерби на региона Лигурия със Сампдория. Играчите на Винченцо Италиано се постановиха с 2:1. Българският нападател Андрей Гълъбинов за пръв път от доста време се завърна в групата на домакините, откакто се възвърне от травма, само че не влезе в игра.

Специя откри резултата в 20-ата минута. При едно центриране в наказателното поле Юлиан Шабот с глава насочи топката към Клаудио Терци, който също с глава от близко вкара за 1:0.

Сампдория обаче реагира бързо и в 24-ата минута възвърне равенството. Гостите проведоха страхотна контраофанзива, Антонио Кандрева получи центриране в наказателното поле и с прелестен шут от воле вкара за 1:1.

Домакините обаче още веднъж излязоха напред в резултата в 61-ата минута от дузпа. Томазо Побега бе изблъскан в тил от Мортен Торсби и съдията уточни бялата точка, а Мбала Нзола бе прецизен за 2:1.

Любопитното е, че това бе първи дуел сред тези два отбора в Серия "А ". Така Специя записа исторически триумф и с актив от 17 точки излезе на 14-ото място в класирането. Сампдория пък остава на 11-ата позиция с 20 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `