Спартак Плевен победи гостуващия Рилски спортист с 97:95 (15:29, 22:18,

...

Спартак Плевен надви Рилски спортист след продължение в мач с 24 тройки

Спартак Плевен победи гостуващия Рилски състезател с 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение в откриващата среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Редовното време приключи 85:85.

След триумфа Спартак се изкачи второто място в класирането със седем победи и четири провали, а гостите са четвърти с баланс 6-5.

Двубоят беше извънредно оспорван, мина през доста обрати, само че в последна сметка в спомагателните пет минути домакините завоюваха с 12:10 и по този начин се поздравиха с триумфа.

Отборът на Рилски състезател стартира много мощно и в края на първата четвърт имаше задатък от 16 точки при 29:13. Момчетата на Любомир Минчев се пробваха да понижат изоставането си и след по-добри изяви на паркета в хода на втората и третата четвърт преди заключителните минути изоставаха единствено с 5 пункта при 62:72.

В решителната част плевеначани изравниха за 71:71 с панер на Цветомир Чернокожев, след което направиха поврат и поведоха със 79:73. 26 секунди преди сирената Спартак имаше задатък от 83:80, само че Чавдар Костов вкара тройка, а Александър Янев бе прецизен на два пъти от наказателната линия за 85:83 в интерес на гостите от Самоков. В оставащото време до края обаче на собствен ред Станимир Маринов вкара два фаула и по този начин прати срещата в продължение.

В добавените пет минути домакините взеха задатък с 90:85 и до края водеха. Деян Карамфилов беше прецизен от далечна отдалеченост за гостите, с цел да понижи пасива на 95:96 преди Станимир Маринов да фиксира крайното 97:95 за Спартак с един углавен удар три секунди преди края.

За плевенчани точно техният капитан беше най-полезен с 22 точки, Родни Първис добави 14, Николай Стоянов вкара 13, а с по 12 точки приключиха Цветомир Чернокожев и Брайънт Томас.

В същото време за Рилски състезател Джоузеф Лоусън приключи с " дабъл-дабъл " - 25 пункта и 10 битки, Чавдар Костов вкара 22 пункта, а по 12 осъществиха Александър Янев и Деян Карамфилов.

В идващия кръг Спартак Плевен ще гостува на Академик Пловдив на 18 декември, а два дни по-рано Рилски състезател се изправя против Миньор 2015 Перник.