Созопол и Крумовград завършиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия

...

Созопол и ФК Крумовград врътнаха самоубийствено реми край морето

Созопол и Крумовград приключиха 1:1 в откриващия мач на 27-ия кръг във Втора лига. Димитър Жеков (25) изведе домакините напред, Мартин Сораков изравни (31). Тимът от морския град беше изцяло равносилен на гостите, които се борят за промоция в елита, а през втората част даже имаха повече благоприятни условия пред вратата на противника. Точката обаче не усъвършенства доста ситуацията на Созопол в класирането и тимът остава в зоната на изпадане.

Созопол поведе с първата си по-опасна офанзива в 25-ата минута. Йохан Нзи изведе майсторски отдясно в наказателното поле Георги Пенев, който без закъснение пусна остро подаване по земя към Димитър Жеков. От няколко метра за бранителя бе детска игра да прати топката зад тила на Макенджиев - 1:0.

Шест минути по-късно гостите изравниха след подарък на противника. Непредизвикана неточност на отбраната разреши на Мартин Сораков да напредне с топка в краката, а по-късно с обмислен изстрел по земя в далечния ъгъл да направи 1:1.