Соларният автобус ще пести до 2500 литра дизелово гориво годишно(снимка:

...
Коментари Харесай

Автобуси със слънчеви панели тръгват в Мюнхен


Соларният рейс ще пести до 2500 литра дизелово гориво годишно
(снимка: Sono Motors)

По улиците на Мюнхен ще се появят рейсове със слънчеви панели. Очаква се планът да докара до обилни икономии и да понижи излъчванията на въглеродед диоксид.

Младата немска компания Sono Motors, разработчик и предстоящ производител на слънчеви транспортни средства Sion, дружно с организацията за градски превоз на Мюнхен ще пуснат пътнически рейс със слънчеви панели на покрива по пробните направления на града.

Панелите на покрива ще спестят гориво и ще понижат излъчванията на CO2. Въздухът в града ще стане по-чист, а разноските за употреба и поддръжка ще намалеят, съгласно създателите на плана.

Всеки пътническо ремарке – в действителност рейс без водач и с твърда връзка с стандартен рейс – ще пести до 2500 литра дизелово гориво годишно, дават обещание от. Като цяло, излъчванията на CO2 от всяко едно от тези транспортни средства ще бъдат понижени с 6,5 тона годишно. Така автопаркът от 300 рейса ще обезпечи обилни спестявания и изгоди за околната среда.
още по темата
Слънчевата система на ремаркето се състои от 20 гъвкави панела на покрива с обща повърхност от 12 кв.м. Максималната мощ на панелите доближава 2000 W, а 24-волтова батерия служи като буфер. Твърди се, че системата за струпване и консумация на сила е умна, което удължава живота на батерията.

Генерираната мощ се употребява за поддържане на работата на бордовите устройства, в това число ръководството на кормилната система на ремаркето, климатизацията, отоплението и вентилацията.

В момента се приготвят позволения за стартиране на слънчеви ремаркета по избрани направления в Мюнхен. Транспортната компания и управляващите желаят да видят на процедура изгодите, за които приказва разработчикът.

Също по този начин в процеса на пробна употреба ще бъдат избрани най-перспективните направления във връзка с събирането и оползотворяването на слънчева сила.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР