София. Спортист Своге постигна драматична победа срещу Енигма Фойерверк със

...

Спортист Своге постигна драматична победа срещу Енигма Фойерверк със 72:68

София. Спортист Своге реализира трагична победа против Енигма Фойерверк със 72:68. Баскетболистите на Емил Горанов стартираха по-добре мача и поведоха с 19:11 след 10 минути игра. През втория интервал обаче функциите се размениха. Отборът на Георги Давидов последователно стартира да топи изоставането си и на почивката равенството бе възобновено – 35:35. Подемът в играта на столичния отбор продължи и през второто полувреме, което той стартира с 9 безответни точки и поведе за първи път в дуела. Разликата в негова изгода за малко стана и двуцифрена, само че в края на частта Спортист обърна за 56:55.

Драмата продължи и през заключителната четвърт, а след нови замени на водачеството, тимът от Своге взе преимущество от няколко точки и съумя да удържи преднината си до последно.

Мартин Раднев записа 21 точки и 7 битки за спечелилите. Симеон Ценов се регистрира с 16 точки и 9 битки, Петър Загоров направи дабъл-дабъл от 15 точки и 10 битки, а Иван Ценов приключи с 13 точки. За Енигма Фойерверк над всички с 26 точки и 8 битки бе Васил Попов. Виктор Германов има 15 точки и 7 асистенции, а 12 точки добави Слав Георгиев.
Източник: focus-news.net