София. Правец надви Спортист Своге със 74:70, след като пропиля

...

Правец победи Спортист Своге със 74:70

София. Правец надделя Спортист Своге със 74:70, откакто пропиля преднина от 16 точки в хода на срещата, само че измъкна триумфа в края.

Баскетболистите на Иван Коцев започнаха доста мощно мача и след първата четвърт дръпнаха с 29:15. През втория интервал обаче противникът им заигра много по-добре, като на два пъти сваляше разликата единствено до 4 точки, а на почивката изоставаше с 35:43. Подемът в играта на Спортист продължи и след паузата, като отборът съумя и да стигне до тъждество. Правец обаче не разреши цялостен поврат и преди последната четвърт имаше най-малък задатък при 56:54. Три минути преди края тимът на Емил Горанов поведе за първи път в мача при 65:64, само че символичните домакини бързо си върнаха водачеството и го удържаха до последно. Те имаха доста ниска успеваемост при играта в подкошието, само че компенсираха с множеството тройки (14 против 4).

Костадин Лазаров бе най-резултатен за триумфа с 24 точки и 7 битки. Стефан Гунински означи 19 точки, с 11 е Ерик Кирилов. Силно се включи и Павлин Ганчев със 17 битки. За Спортист, който игра едвам със седем баскетболисти и основни играчи не се включиха в мача, над всички с 26 точки и 14 битки бе Борис Матраков. Петър Загоров наниза 20 точки, а по 10 прибавиха Мартин Раднев и Иван Тилев.
Източник: focus-news.net