София. План-сметката за чистотата на столицата през 2022 г. не

...
София. План-сметката за чистотата на столицата през 2022 г. не
Коментари Харесай

Милка Христова, БСП-София: План-сметката за чистотата на столицата през 2022 г. не удовлетворява изискванията ни

София. План-сметката за чистотата на столицата през 2022 година не удовлетворява условията ни. Това сподели Милка Христова – заместник-председател на групата на „ Българска социалистическа партия за България “ и на Столичния общински съвет, съобщи кореспондент на Агенция „ Фокус “ .

По думите й от Българска социалистическа партия нямат надеждна информация за осъществяването на план-сметката за чистотата на столицата за 2021 година
„ Данните, с които разполагаме са до септември, т.е. липсва четвъртото тримесечие. Беше ни казано, че огромна част от направените разноски се фактурират тогава “, уточни тя и добави, че е поискала такива данни, които е трябвало да са налични до актуалната сесия на Общинския съвет. Това, обаче – не се е случило.

Според Милка Христова методът, по който се регистрира миенето и метенето на улиците, не е благонадежден.
„ В площи, без да има каквито и да е натури. По-рано имаше такава процедура, само че тя беше извънредно нелицеприятна, тъй като стана ясно, че някои централни региони се мият по няколко пъти, а в някои не е влизала машина и не са виждали маркуч “, уточни тя.

„ Не мога да схвана в случай, че парите за уличното зимно разчистване за 2021 година стана ясно, че са изразходвани до края на 30 септември т.г. при планувани 17 млн. лева Въпросът ми е с какви тъкмо пари ще почистваме това тримесечие? Виждаме, че този месец е снежен. Защо за идната година са планувани пари в същия размер на средствата? Отново ли обричаме зимното разчистване и слагаме под въпрос финансовото му застраховане “, сподели още тя.

Милка Христова обърна внимание на разноските за външни услуги.
„ Те са моя уязвимост. Обикновено с това ви занимавам, когато става въпрос за метода, по който работи „ Чистота-Искър “, сегашният " СОФЕКОСТРОЙ “, тъй като там излиза наяве, че огромна част от услугите се правят от външни компании. Разходите за външни услуги са над 40% - 11 милиона и 264 000 лева На мой въпрос ми беше отговорено, че това са разноски, свързани с производството на RDF, за който всички знаем, че откакто го произведем, плащаме той да бъде превозен до циментовите фабрики и за неговото горене. За каква успеваемост на завода и третирането на боклуци можем да приказваме в случай, че сега произвеждаме единствено 53 тона RDF по поръчка на циментовите фабрики? “, запита тя.

По думите й RDF горивото на практика се подарява за циментовите фабрики и ТЕЦ-овете на Христо Ковачки.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР