София. Микс надви Локомотив София с 98:88 за шестата си

...

Микс надви Локомотив София с 98:88 за шестата си победа през сезона

София. Микс надделя Локомотив София с 98:88 за шестата си победа през сезона, откакто навакса двуцифрена разлика и направи поврат също след мощна последна част.

На няколко пъти „ белите “ повеждаха с 9 точки през първата четвърт и макар че противникът им съумя да изравни, след 10 минути игра те въпреки всичко водеха при 21:17. В края на полувремето Микс съумя да поведе за първи път в мача, само че не задържа дълго преднината си и на почивката Локомотив бе напред с 51:43. Авансът на символичните посетители доближи 14 точки след паузата, само че преди заключителната четвърт отборът на Кирил Райков понижи за 75:77. Още при започване на последната част Микс стигна до нов поврат, а след серия от 14:0 и повече от пет минути без панер на противника, се откъсна в резултата и завоюва срещата.

Христо Господинов се регистрира с 23 точки и 11 битки за спечелилите, Матей Митев има 19 точки и 7 битки, по 14 точки осъществиха Денис Василев (11 борби) и Иван Илиев. Диан Абрашев има 12 точки.

За Локомотив Радослав Колев записа 20 точки и 11 битки, Димитър Петров е с 20 точки и 10 битки, Георги Цеков вкара 19 точки, 17 има Денислав Иванов.
Източник: focus-news.net