София. Енигма Фойерверк навакса двуцифрена разлика срещу последния Атлетик, за

...

Енигма Фойерверк навакса двуцифрена разлика срещу последния Атлетик, за да спечели с крайното 88:81

София. Енигма Фойерверк навакса двуцифрена разлика против последния Атлетик, с цел да завоюва с крайното 88:81. Най-сериозното преимущество на спечелилите бе при битките – 60 против 47.

Символичните посетители поведоха с 11:2 на старта на мача, само че малко по-късно съперникът им стигна до цялостен поврат, а след първата част равенството беше възобновено – 16:16. Атлетик още веднъж стартира да натрупа разлика през втория интервал, като за миг тя доближи и 15 точки, а на почивката отборът бе напред с 42:34. След паузата обаче баскетболистите на Георги Давидов стартираха със серия от 15:2 и стигнаха до цялостен поврат, а преди заключителната четвърт водеха с 59:56. Атлетик за малко изравни при започване на последната част, само че по-късно Енигма Фойерверк още веднъж натрупа задатък, който не изпусна до края.

Виктор Германов бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, Христо Гатев записа 16 точки и 15 битки, Петър Загоров е с 15 точки и 8 битки, Иво Славчев има 13 точки и 10 битки, Любомир Орешаров записа 12 точки и 7 битки. За противника покрай трипъл-дабъл остана Александър Димитров с 36 точки, 14 битки и 8 асистенции, по 17 точки прибавиха Рикардо Масафра и Иван Стойчев (8 борби).
Източник: focus-news.net