Словенският Олимпия Любляна се класира за втория кръг на квалификациите

...

Олимпия Любляна чака Лудогорец или Балкани във втория предварителен кръг на Шампионската лига

Словенският Олимпия Любляна се класира за втория кръг на квалификациите в Шампионската лига, където ще чака спечелилия от двойката сред българския Лудогорец и косовския Балкани.

В реванш от първия кръг Олимпия завоюва с 2:1 като посетител на латвийския Валмиера и по този начин преодоля противника си с общ резултат 4:2.

Португалецът Руи Педро даде задатък на гостите от Словения в 33-тата минута, а половин час по-късно австриецът Ахмет Мухамедбегович повиши на 2:0 в интерес на Олимпия.

В 82-рата минута Камило Мена върна един гол за първенеца на Латвия, само че домакините нямаха сили за поврат и ще продължат европейското си присъединяване в Лигата на конференциите.

Лудогорец приема Балкани от 21:00 часа довечера, като българският отбор би трябвало да навакса пасив от 0:2 от първия мач в Косово.