Словения спря устрема на Норвегия към първото място в четвърта

...

ОБЗОР: Словения обърна Норвегия в Лига на нациите

Словения спря стремежа на Норвегия към първото място в четвърта група на Дивизия " В " в Лигата на нациите, откакто завоюва като хазаин с 2:1.

Норвежците позволиха първо проваляне и водят в потока с 10 точки, а вторият в класирането Сърбия е с три по-малко преди семейството си против опашкаря Швеция по-късно през днешния ден.

Ерлинг Холанд придвижи головата си серия от британското състезание в Лигата на нациите и даде преднина на норвежците в 47-та минута след асистенция на Мохамед Елюнуси, само че словенците направиха цялостен поврат до края на мача.

Андраж Шпорар изравни в 69-та минута след пас на Бенямин Шешко, който самичък оформи крайния резултат. 19-годишният нападател на Залцбург овладя топката на гърди пред наказателното поле, бутна я на волето си с коляно и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на норвежците.

Северна Ирландия пък победи Косово с 2:1 и се приближи на точка от противника, който е втори във втора група на Дивизия " С ". Арбер Зенели даде преднина на гостите в 58-та минута, само че Гавин Уайт изравни в 82-та и Джош Магенис вкара победното попадение в добавеното време.

Този резултат класира Гърция в Дивизия " В ", защото южните ни съседи са с шест точки преднина преди срещата си с Кипър в предпоследния кръг.