След протеста в Дупница в събота на над 200 жители

...
След протеста в Дупница в събота на над 200 жители
Коментари Харесай

В Самораново подменят водопровод след протести, но проблемите остават

След митинга в Дупница в събота на над 200 поданици на село Самораново поради всекидневните проблеми с питейната вода, през днешния ден стартира подмяната на 350-метров тръбопровод. Според кмета на селото Райко Цветков той обаче няма да реши проблемите на обитаемото място.

Улицата, по която стартира подмяната на водопровода, е дълга към 350 метра и е с над 30 отклонения. Монтирани са към този момент 3 спомагателни крана, с цел да се контролира налягането.

Проблемът с водата  в Самораново обаче остава, разяснява кметът Райко Цветков

Имало утвърден план за замяна на ВиК мрежата в Самораново, само че няма обезпечено финансиране.

Вместо в Самораново почнали поправки по мрежата в други села - Бистрица, Джерман. Защо - съветникът Костадин Севдин, който живее в Самораново:

„ Давността на нашия план изтича тази година и хората от селото се притесняваме, че отново ще бъдем излъгани, защото… Казвам го най-отговорно – това е една жестока принуда по отношение на Самораново “
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР