Силен мач като гост изиграха хандбалистките на Свиленград във Велико

...

Свиленград взе точка от Етър в Търново

Силен мач като посетител изиграха хандбалистките на Свиленград във Велико Търново. В дуел от елитната „ А “ РХГ, девойките на треньора Тефик Парафитов приключиха 23:23 против „ болярките “ в личната им зала.
На полувремето свиленградчанки водеха с 15:12. Моментни съмнения в играта доведоха до поврат през втората част, само че в последна сметка гостенките съумяха да завършат наедно.
От треньорския щаб показаха удовлетворение от играта на свиленградчанки. Като голмайстор се прояви Кристина Миланова,която вкара 11 гола, Райна Георгиева добави 5, Стефка Агова вкара 3, а по два пъти се разписаха Ралица Димитрова и Зорница Стефанова.
Следващият уикенд Свиленград ще е хазаин на финалния шампионат за Купата на България. От 17:15 часа в събота свиленградчанки се изправят за победа против Етър, а първият полуфинал е сред Ники спорт (Сливница) и Бъки (Габрово)./Марица
Източник: marica.bg