Си Дзинпин и Владимир Путин ще се срещнат следващата седмица

...
Си Дзинпин и Владимир Путин ще се срещнат следващата седмица
Коментари Харесай

Си Дзинпин и Путин ще се срещнат в Узбекистан

Си Дзинпин и Владимир Путин ще се срещнат идната седмица по време на районна среща на върха в Узбекистан, заяви съветският дипломат в Китай. Китайският водач прави първото си пътешестване в чужбина след началото на пандемията, заяви Франспрес. Преди Узбекистан той ще посети и Казахстан. 

" След по-малко от 10 дни нашите водачи ще се срещнат на срещата на върха на Шанхайската организация за съдействие (ШОС) " в Самарканд ", съобщи съветският дипломат в Китай Андрей Денисов.

" Планираме сериозна, пълноценна среща сред нашите двама водачи и работим по обстоен дневен ред с нашите китайски сътрудници ", сподели Денисов, като добави, че водачите " имат доста да приказват както по двустранни въпроси, по този начин и по интернационалните проблеми ".

Шанхайската организация за съдействие се състои от Китай, Русия, четири централноазиатски страни (Казахстан, Киргизстан, Узбекистан и Таджикистан), Индия и Пакистан.

Следващата среща на върха на организацията ще се организира на 15 и 16 септември в узбекския град Самарканд, антична спирка по Пътя на коприната.

Засегната от невиждани западни наказания, откогато стартира военна атака в Украйна, Русия се стреми да укрепи връзките си с азиатските страни, изключително с Китай. Пекин не осъди интервенциите на Москва в Украйна и обезпечи дипломатическо прикритие, като разкритикува западните наказания и продажбата на оръжие на Киев, засилвайки напрежението сред Китай и Запада.

За финален път Путин и Си се срещнаха при започване на февруари в Пекин преди Зимните олимпийски игри, дни преди Путин да изпрати войски в Украйна. (БГНЕС)

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР