Швейцария даде заявка за второто място в нашата група 3

...

"Кръстоносците" продължават похода си в нашата група

Швейцария даде поръчка за второто място в нашата група 3 от международните квалификации в зона " Европа ". " Кръстоносците " се утвърдиха на тази позиция, откакто победиха с 2:0 Северна Ирландия вкъщи.

В Женева гостите останаха с 10 души в 37' поради безразсъден втори жълт картон на Джамал Люис, който бавеше осъществяването на тъч при 0:0. Швейцария се възползва от численото си предимство и поведе с гол на Стивън Цубер малко преди почивката, а крайния резултат оформи резервата Кристиан Фаснахт в първата минута от добавеното време на дуела.

Снимка: Reuters

Така Швейцария събра 11 точки на второто място - 3 зад водача Италия и 6 пред Северна Ирландия. В идващия кръг, на 12 октомври (вторник), швейцарците гостуват на Литва, а северноирландците идват в София.

Шансовете на " лъвовете " за първо присъединяване на огромен конгрес от 2004 година насам към този момент са илюзорни. Тимът ни има актив от 5 точки и мач повече от Швейцария. За да завършат на второ място, " трикольорите " би трябвало да запишат две изразителни победи до края, а " кръстоносците " да изгубят и трите си дуела, заличавайки 10 попадения в головата разлика.

Азербайджан – Ирландия 0:3
0:1 Калъм Робинсън (7), 0:2 Калъм Робинсън (39), 0:3 Чидози Огбене (90)

Люксембург – Сърбия 0:2
0:1 Душан Влахович (68)

Грузия – Гърция 0:2
0:1 Анастасиос Бакасетас (90-дузпа), 0:2 Димитрос Пелкас (90+5)

Швеция – Косово 3:0
1:0 Емил Форсберг (29-дузпа), 2:0 Александър Исак (62), 3:0 Робин Куайсон (79)

ЛИТВА – БЪЛГАРИЯ 3:1
1:0 Юстас Ласицкас (18), 1:1 Кирил Десподов (64), 2:1 Фьодор Черних (82), 3:1 Фьодор Черних (84)

Швейцария – Северна Ирландия 2:0

Казахстан – Босна и Херцеговина 0:2
0:1 Смаил Превляк (25), 0:2 Смаил Превляк (66)

Финландия – Украйна 1:2
0:1 Андрий Ярмоленко (5), 1:1 Теему Пуки (29), 1:2 Роман Яремчук (34)

Шотландия – Израел 3:2
0:1 Еран Захави (5), 1:1 Джон МакГин (30), 1:2 Мунас Дабур (32), 2:2 Линдън Дайкс (57), 3:2 Скот МакТоминей (90+4)

Фарьорски острови – Австрия 0:2
0:1 Конрад Лаймер (26), 0:2 Марсел Забицер (48)

Молдова – Дания 0:4
0:1 Андреас Сков Олсен (23), 0:2 Симон Кяер (34-дузпа), 0:3 Кристиан Ньоргор (39), 0:4 Йоаким Меле (45)

Андора – Англия 0:5
0:1 Бен Чилуел (19), 0:2 Букайо Сака (40), 0:3 Тами Ейбрахам (59), 0:4 Джеймс Уорд-Праус (79), 0:5 Джак Грийлиш (86)

Унгария – Албания 0:1
0:1 Армандо Броя (80)

Полша – Сан Марино 5:0
1:0 Карол Свидерски (10), 2:0 Мирко Палаци (20-автогол), 3:0 Кшищоф Пьонтек (50), 4:0 Адам Букса (85)
Източник: btvnovinite.bg