Щутгарт излезе временно начело в Бундеслигата, след като тимът на

...

Бундеслига: Гираси качи Щутгарт на върха с хеттрик, Лайпциг изтърва 2 дузпи срещу Бохум

Щутгарт излезе краткотрайно отпред в Бундеслигата, откакто отборът на Нико Ковач направи цялостен поврат против Волфсбург, с цел да завоюва с 3:1. Хеттрик на Гираси донесе трите точки на " швабите ", които към този момент имат 18 пункта, до момента в който " вълците " са 7-и с 12 точки.

Първото рисково състояние бе в 25-ата минута, когато Серу Гираси прати топката в мрежата, само че голът бе анулиран поради засада. Девет минути по-късно гостите поведоха с гола на Яник Герхард.

През второто полувреме Щутгарт наложи по-високо движение на игра. В 59-ата минута Хироки Ито стреля от далечно разстояние, само че ударът му мина на сантиметри от десния непряк дирек.

Пет минути по-късно стартира шоуто на Гираси, който насочи удар от точката на дузпата. В 79-ата минута нападателят означи втория си гол в срещата, откакто осъществя самичък против вратаря на Волфсбург. Само три минути по-късно Гираси оформи своя хеттрик след удар в десния ъгъл на вратата на гостите.

След паузата за националните тимове, Щутгарт гостува на Унион Берлин, докато Волфсбург приема Байер Леверкузен.

Република България Лайпциг позволи домакинска неточност против Бохум, откакто дуелът приключи 0:0. " Биковете " изпуснаха две дузпи в хода на срещата, като в грешници се трансфораха Шави Симонс и Емил Форсберг.

Дармщад победи като посетител Аугсбург с 2:1.
Източник: novsport.com