Шотландия изненада Унгария и спечели контролата между двата тима в

...

Нова домакинска издънка за Унгария

Шотландия изненада Унгария и завоюва контролата сред двата отбора в Будапеща с 1:0. Това беше първа победа за селекционера Алекс Маклийш във втория му интервал отпред на " гайдарите ". Успехът донесе Мат Филипс в 48-ата минута с дебютното си попадение за националния тим.

Унгарците още веднъж разочароваха, откакто преди няколко дни изгубиха вкъщи и от Казахстан. Съставът на Жорж Леекенс не сътвори доста положения, а шотландците контраатакуваха рисково. В 40-ата минута Райън Фрейзър беше фаулиран в наказателното поле и реферът уточни бялата точка, само че Чарли Мългрю пропусна дузпата.

Гостите обаче стигнаха до гол малко след началото на второто полувреме. Атаката се разви по десния фланг и никой от бранителите на Унгария не почисти топката, която стигна до Филипс. Нападателят на Уест Бромич подложи левия си крайник и направи беззащитен Петер Гюлаши.

УНГАРИЯ - ШОТЛАНДИЯ 0:1
0:1 М. Филипс (48)