Лудогорец е шампион на България за 13-ти пореден път след

...

Лудогорец с шампионско 3:1 срещу ЦСКА

Лудогорец е първенец на България за 13-ти следващ път след победа с 3:1 против ЦСКА на “Хювефарма Арена ”.

“Орлите ” откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Квадво Дуа, само че в края на първата част Фернандо Каранга изравни след неразчетено излизане на Серджио Падт.

Антон Недялков върна задатъка на разградчани със страховит удар с по-слабия си десен крайник, а Дуа оформи крайния резултат с втория си гол в мача. Той бе прецизен от дузпа, след която се стигна до грозни подиуми поради метода, по който швейцарският нападател отпразнува насладата си. Директни червени картони получиха Бърнард Текпетей и Фернандо Каранга.

С триумфа Лудогорец събра 79 точки и е неосъществим на върха три кръга преди края на шампионата. ЦСКА е втори с 66 точки, с една повече от третия Черно море, който ще гостува на Левски в понеделник.

За “орлите ” следва финала за Купата на България против Ботев Пловдив на 15-ти май, до момента в който “червените ” ще одобряват Крумовград.
Източник: lupa.bg