Шампионът в мъжкия волейбол Хебър се наложи като домакин над

...

ОБЗОР: Хебър загря за Шампионска лига с 6-а победа за първенство

Шампионът в мъжкия волейбол Хебър се наложи като хазаин над Черно море с 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).

Това беше шестият триумф на тима на Камило Плачи в шампионата, който обаче има е една загуба.

С триумфа отборът от Пазарджик излезе на трето мястото във краткотрайното класиране след Левски и Берое.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, само че Хебър бързо стартира да натрупа задатък и затвори частта при 25:21.

Вторият гейм бе по-равностоен, като Черно море се държеше добре до 18-ата точка, когато домакините се откъснаха в резултата и поведоха с 2:0.

В третия гейм Хебър поведе с 23:18, само че Черно море записа серия от три следващи точки и се върна в мача. Хебър обаче съумя да затвори частта с 25:22 и завоюва чиста победа.

За най-полезен в редиците на пазарджиклии бе разгласен Симон Хирш, който означи 18 точки. От отбора на Черно море по 11 точки осъществиха Симеон Димитров и Мартин Павлов.

Следващият мач на Хебър е в Шампионската лига. В сряда (30 ноември) от 19:00 часа " тигрите " одобряват в зала " Васил Левски " първенецът на Турция Халкбанк Анкара.

В идващия кръг Хебър ще играе против Пирин на 3 декември, а Черно море ще срещне Левски София ден по-късно.