Шампионът на Чехия Славия (Прага) записа очаквана победа с 2:0

...

Стивън Петков с жълт картон за три минути игра срещу Славия

Шампионът на Чехия Славия (Прага) записа предстояща победа с 2:0 в семейството си на Карвина от 18-ия кръг на локалното състезание. За гостите в 87-ата минута в игра се появи българският нападател Стивън Петков, който обаче не бе изключително потребен за своя отбор и за късото време на терена съумя да си изкара жълт картон за недодялан фаул, като може да се радва, че не бе изпъден от игра.

Успехът на столичани обаче не пристигна толкоз елементарно. Първото полувреме приключи без голове, а едвам през втората част домакините съумяха да извоюват трите точки.

Ладислав Такач откри резултата в 63-ата минута, а Милан Шкода подпечата успеха на своя отбор с попадение от дузпа в 3-ата минута на добавеното време.

С тази победа Славия води в класирането с 48 точки и 11 преднина пред втория Виктория (Пилзен). Карвина пък продължава да се мъчи ва дъното на таблицата с 12 точки.