Шампионът Лудогорец постигна една от най-сладките си и със сигурност

...

Лудогорец прецапа Черно море

Шампионът Лудогорец реализира една от най-сладките си и сигурно най-трудната си победа от началото на сезона. Момчетата на Стойчо Стоев обърнаха извънредно неуместния Черно море във Варна с 2:1 в доста зрелищен мач от VI кръг на еfbet лигата. Това бе първа победа от 2 години на " орлите " над " моряците " на " Тича " след 2 следващи загуби през предишния сезон.

Домакините откриха посредством Родриго (28), а Дан Битон (32) изравни от фаул. През втората част треньорът Стойчо Стоев пусна помилвания Марселиньо, който повече от месец не беше в състава му. Само 2 минути след появяването си бразилецът подаде на Клаудиу Кешерю (74), който сътвори цялостния поврат. Бившият български национал обаче остана на терена единствено 13 минути, тъй като си изкара 2 жълти картони и бе изпъден в 85-ата минута.

И без него първенците устискаха преднината си и по този начин останаха единственият непобеден тим в елита.

С 3-те точки от " Тича " " орлите " се върнаха на върха в класирането.
Източник: duma.bg