26-годишен ирански мъж, който според съобщенията е бил осъден на

...
26-годишен ирански мъж, който според съобщенията е бил осъден на
Коментари Харесай

Иранският протестиращ Ерфан Солтани е освободен под гаранция, се казва в доклади

26-годишен ирански мъж, който съгласно известията е бил наказан на гибел по отношение на антиправителствени митинги предишния месец, е бил освободен под гаранция, оповестява споделят.

Ерфан Солтани беше задържан на 8 януари в град Фардис, западно от Техеран, до момента в който митингите обгърнаха цялата страна, предизвиквайки смъртоносна принуда от страна на иранските управляващи.

След това чиновници осведомиха фамилията му, че той е е планувано да бъде екзекутиран до дни, без да дава никакви спомагателни детайлности, съгласно основаната в Норвегия кюрдска правозащитна група Hengaw.

Но иранското правораздаване отхвърли той да е бил наказан на гибел, като сподели, че е изправен пред обвинявания, свързани със сигурността, които плануват единствено затвор.

Адвокатът на Солтани, Амир Мусахани, каз...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР