Шампионът Байерн (Мюнхен) се наложи над Вердер в Бремен с

...

Байерн (Мюнхен) продължи победния ход в Бундеслигата

Шампионът Байерн (Мюнхен) се наложи над Вердер в Бремен с 3:1 в среща от 25-ия кръг на немското футболно състезание. Възпитаниците на Ханзи Флик записаха трети следващ триумф в Бундеслигата и с 58 точки усилиха задатъка си на върха на 5 точки пред Република България Лайцпиг, който на следващия ден приема Айнтрахт (Франкфурт). Баварците имаха цялостно предимство и записаха 25-и следващ мач без проваляне против противник.

Леон Горецка откри в средата на първото полувреме с глава след центриране от корнер, а в 35-ата минута Серж Гнабри удвои след втората асистенция на Томас Мюлер в мача. След почивката Роберт Левандовски вкара 32-ия си гол за сезона, като удари и три греди. Малко преди края резервата Никлас Фюлкруг направи загубата на домакините малко по-почетна.

Волфсбург се утвърди на третото място с 48 точки след погром над последния в класирането Шалке 04 с 5:0 като хазаин. Шкодран Мустафи си означи автогол с глава по-късно повече от половин час, а след почивката Воут Вегхорст удвои, а по-късно нидерландецът асистира за попаденията на Ридле Баку и Йосип Брекало. Макс Филип оформи разгрома в 79-ата минута. Майнц 05 се измъкна от зоната на директните изпадащи след триумф с 1:0 над гостуващия Фрайбург. Резервата Робин Куазон осъществя единственото попадение в 84-ата минута, а с 21 точки домакините се изкачиха на 16-ото място.
Източник: bnr.bg