Сейнт Джонстън и Димитър Митов допуснаха обрат и поражение с

...

Селтик обърна отбора на Димитър Митов в Шотландия

Сейнт Джонстън и Димитър Митов позволиха поврат и проваляне с 1:3 вкъщи против Селтик в дуел от 15-ия кръг във Висшата лига на Шотландия.

Вратарят на българския народен тим беше титуляр за " светците " и остана на терена през целия мач в Пърт.

На няколко пъти Митов се намеси уверено след рискови удари на Кього Фурухаши и Калъм Макрегър, само че не съумя да помогне на домакините да измъкнат най-малко точка против първенците.

Селтик имаше съществено превъзходство преди почивката, само че Дайланг Джайесими даде задатък за Сейнт Джонстън след осъществяване на ъглов удар и груба неточност на отбраната на " зелено-белите " и вратаря Джо Харт.

През второто полувреме тимът от Глазгоу сътвори голям брой голови положения и в 67-ата минута капитанът Макгрегър изравни със мощен удар от наказателното поле след добавка.

Близо 12 минути по-късно при бърза контра Мат О`Райли с шут от отдалеченост изведе Селтик напред в резултата.

Дълбоко в спомагателното време на срещата на " Макдърмид Парк " Томоки Ивата изведе Джеймс Форест самичък против Митов и нападателят на гостите оформи крайното 3:1.

Сейнт Джонстън се намира едвам на 11-то място в класирането с актив от единствено 11 точки след втората си поредна загуба.

Селтик е водач в класирането с 39 извоювани точки.
Източник: novsport.com