Севиля и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в мач, игран на

...

Атлетик устиска 1:1 като гост на Севиля

Севиля и Атлетик (Билбао) приключиха 1:1 в мач, игран на стадион " Санчес Писхуан ", следен от съвсем 40 хиляди фенове. Домакините имаха игрово предимство, само че баските съумяха да устискат скъпоценното за тях тъждество.
 Валядолид и Леганес откриха 18-ия кръг със зрелищно 2:2

И двата тима можеха да завоюват оспорвания дуел

Севиля стартира срещата по-добре, само че гостите първи стигнаха до гол. Андер Капа осъществя в 15-ата минута след прекрасен удар отляво.

Баските се бранеха чудесно и съумяха да устискат преднината си до почивката.

В началото на второто полувреме гол на Атлетик беше анулиран поради явна засада. Малко по късно от Севиля желаеха дузпа, само че ВАР не откри нарушаване в наказателното поле.

В 60-ата минута Унал Нунес си заби неспасяем автогол след центриране отляво. Люк де Йонг дебнеше зад играча на Атлетик и най-вероятно щеше да осъществя, в случай че топката беше стигнала до него. Малко преди попадението Де Йонг нацели лявата греда на вратата на гостите.

В последните минути удар на Диего Карлос мина до гредата без вратаря на Атлетик да реагира. Въпреки натиска на андалусийците резултатът остана 1:1 до последния съдийски сигнал.

Така Севиля е твърдо на трето място с 35 точки, на 2 зад Реал (Мадрид). Атлетик е на седма позиция преди оставащите 8 мача от кръг №19. Баските имат 29 точки и са на 2 зад безконечния противник Реал Сосиедад, намиращ се на пета позиция.