Съществува риск от епидемии в Перник заради кризата с водата.

...
Съществува риск от епидемии в Перник заради кризата с водата.
Коментари Харесай

Има ли риск от епидемии в Перник заради водната криза?

Съществува риск от епидемии в Перник поради рецесията с водата. През по-голямата част от денонощието вода в Перник няма. Когато има, локалните я разказват като мътна и неставаща за пиянство.

„ Ползваме извори от Перник и към селата. Ползваме я за готвене и за пиянство “, споделя Красимир пред БТВ. Той има щерка, която изпраща на учебно заведение с указания, с мокри кърпи и вода за пиянство в раницата.

Общинският съвет в Перник утвърди избавителния проект за излизане от водната рецесия

Остарялата система в града крие действителен риск от смесването на мръсни с чисти води, което усилва рисковете от зараза. За риска предизвестяват и лекарите. „ Водните епидемии са най-честите и всеобщо епидемии. Като почнем от дизентерия, салмонела, хепатити А и Е... те могат да се предадат по този начин “, изясни доктор Петров.

Това е и един от доводите за три незабавни публични поръчки за замяна на мрежата в миньорския град - след два случая на взрив на ешерихия коли в края на 2019 година

„ Този риск стои пред всеки един квартал в този миг. Това е аргументирането ми искане. Не сме изправени в риск отново водопроводната мрежа да засмуче мръсни води “, съобщи кметът Станислав Владимиров  Станислав Владимиров Станислав Владимиров е роден на 30 декември 1978 година в София. Завършил е междинното си обучение в.

Заради водната рецесия анулираха фестивала „ Сурва “ в Перник

Според районната здравна ревизия обаче, риск няма. Като спомагателна мярка по време на рецесията се планува и наемането на химически тоалетни, в които да има непрекъснато течаща вода.

Междувременно стана ясно, че във водата има повишени количества манган - при норма 50 микгрограма са открити към 70. Според доктор Славея Гарова от РЗИ, не трябва да дълготрайно време да се пие от тази вода. Според локалната здравна работа откритите количества манган не са токсични.

Според доктор Петър Петров - шеф на поделение по инфекциозни заболявания в МБАЛ „ Св. Анна “ водните епидемии са най-честите и всеобщи. Той напомни, че при последната водна зараза в Своге са болни над 200 души. „ Да се мият постоянно, да не използват съмнителни води “, посъветва лекарят. Вода от чешмата сега е рисковано да се пие. От РЗИ споделиха, че в случай че се стигне до зараза от вирусен хепатит, ще изискат отпущането на ваксина.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР