Сърбинът Новак Джокович победи испанеца Пабло Кареньо Буста с 6-3,

...

Новак Джокович продължава защитата на титлата в Синсинати

Сърбинът Новак Джокович победи испанеца Пабло Кареньо Буста с 6-3, 6-4 и се класира с лекост за четвъртфиналите на шампионата " Мастърс " 1000 в Синсинати (САЩ). Световният №1 завоюва влиятелната конкуренция преди 12 месеца.
 Резултати от
Резултати от " Мастърс " 1000 в Синсинати

Григор Димитров е в половината на Новак Джокович и Роджър Федерер

Световният №1 сервира безупречно в първия сет и един пробив на нула в шестия гейм се оказа задоволителен за спечелването на първата част. Във втория сет картината се промени. Джокович спря да вкарва първото си подаване и Кареньо Буста стартира да печели точки, когато посреща.

Във втория гейм испанецът имаше две точки за пробив при 15-40. Ноле си отрази и с отлични ретури проби в идващия дълъг гейм. Въпреки някои проблясъци на Пабло, сърбинът затвори мача за 1 час и половина.
 Андрей Рубльов сензационно победи Роджър Федерер в Синсинати

Руският квалификант завърши с швейцареца за малко повече от един час

Довечера Джокович ще играе за място на полуфинал с французина Люка Пуй, който имаше потребност от тъкмо два часа с цел да пречупи руснака Карен Хачанов след 6-7(3), 6-4, 6-2.

Този резултат постави завършек на очакванията за втори следващ напълно съветски полуфинал в шампионат от " Мастърс " 1000. В събота Хачанов отпадна от сънародника си Даниил Медведев в Монреал. Днес Медведев ще срещне Андрей Рубльов, сензационно отстранил нощес Роджър Федерер. Победителят най-вероятно ще играе на следващия ден със международния №1 Джокович.