Джон Елкан, който е президент на компанията собственик на Ювентус

...
Джон Елкан, който е президент на компанията собственик на Ювентус
Коментари Харесай

Собственикът на Ювентус се обадил на шефа на италианския футбол след дербито с Интер

Джон Елкан, който е президент на компанията притежател на Ювентус Exor, персонално се обадил на ръководителя на Италианската футболна федерация Габриеле Гравина, с цел да изрази възмущението си от “серията съдийски неточности в ущърб на клуба ”, твърди ANSA.
 Съдийският началник в Италия се извини на Ювентус и се оправда с Бастони Съдийският началник в Италия се извини на Ювентус и се оправда с Бастони
Това се е случило след снощното извънредно полемично изпъждане на бранителя на ЮвентусПиер Калюлю при загубата с 2:3 от Интер в Дербито на Италия. Според информацията Елкан се обадил на Гравина, “за да изрази надълбоко отвращение от повтарящите се и многочислени съдийски неточности, както и с цел да призове управителните органи да намерят ефикасни решения за подобряването на цялостната футболна системата и да подсигуряват интегритета и достоверността на италианския футбол ”. Също по този начин от “Старата госпожа ” подчертали, че реферски неточности са довели до недоволства в последно време от още редица тимове като Рома, Дженоа, Лацио и Наполи.

От друга страна, Гравина на собствен ред провел диалог с шефа на съдиите Джанлука Роки след дискусионното дерби. Разговорът бил по отношение на проблемите с ВАР, като от италианската федерация се надяват в края на месеца Международният ръб за футболните правила да утвърди въвеждането на допустима приложимост на видеосистемата в обстановките за втори жълт картон, каквото беше тази с Калюлю.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР