Рутинна победа в последователни сетове класира Андрей Рубльов сред четвъртфиналистите

...

Ротердам: Рубльов се справи с Куон и продължава защитата на титлата си

Рутинна победа в поредни сетове класира Андрей Рубльов измежду четвъртфиналистите на ABN AMRO World Tennis Tournament 2022 по-рано през днешния ден. Шампионът от миналогодишното издание на шампионата в Ротердам не срещна съществени усложнения и надви с 6:3 6:3 над Сунву Куон, с цел да продължи към идващия стадий от конкуренцията в нидерландския град.

Куон се нуждаеше от известно време, с цел да открие своя темп на игра, до момента в който неговият съперник стартира да нанася мощни удари от форхенд още от първата точка на дуела. Рубльов превъзхождаше корееца във всеки един аспект в началните минути и съумя да осъществя пробив, с цел да поведе с 4:2. Макар в последвалото си подаване международният номер седем да бе притиснат до ръба, той отрази общо четири възможтости за рибрейк, а повече не позволи да загуби централизация и откри общия резултат в своя изгода.