Рома започна сезона в Серия А с изненадващо равенство 2:2

...

Рома започна сезона с издънка срещу Салернитана

Рома стартира сезона в Серия А с изненадващо тъждество 2:2 вкъщи на „ Олимпико “ против Салернитана. Андреа Белоти и Антонио Кандрева се разписаха по два пъти, като един гол на Петела не бе приет.

Осем минути след началото на срещата Андреа Белоти получи съвършено подаване в наказателното поле и изстреля неспасяемо топката по земя в мрежата, само че попадението не бе прието поради засада.

Само девет минути по-късно Белоти въпреки всичко изведе Рома напред в резултата. Диего Йоренте откри италианския нападател, а той с акуратен удар в долния ляв ъгъл се разписа за 1:0.

В 33-ата минута домакините можеха да осъществят и второ попадение, когато Джанлука Манчини нанесе мощен удар, откакто в краката му попадна отбита топка, само че топката прелетя над вратата.

Три минути по-късно Салернитана стигна до изравнително попадение. Федерико Фацио откри Антонио Кандрева, който си овладя със ужасно първо допиране на границата на наказателното поле и я заби под напречната греда, не оставяйки никакви шансове на Руи Патрисио.

Гостите направиха цялостен поврат в 49-ата минута. Домагой Брадаричнамери Антонио Кандрева, който още веднъж си спря чудесно топката и я прати точно в десния ъгъл - 1:2.

В 78-ата минута Стефан Ел Шаарауи нанесе добър удар, който разтресе напречната греда.

Само четири минути по-късно Рома се добра до точката. Леандро Паредес центрира към Андреа Белоти, а той с глава показва голмайсторския си инстинкт, изравнявайки резултата – 2:2.

В различен мач от кръга, игран по същото време, Аталанта завоюва визитата си на Сасуоло с 2:0 с голове на Шарл Де Кетеларе (83) и Надир Зортеа (90+3).
Източник: novsport.com