Рома постигна очаквана победа при гостуването си на Карабах от

...

Рома издържа важен тест в Азербайджан

Рома реализира предстояща победа при гостуването си на Карабах от група " С " на Шампионска лига. " Вълците " се постановиха над азербайджанския отбор с 2:1 и по този начин се поздравиха с първи триумф в тазгодишното издание на шампионата.

Срещата стартира по прелестен метод за италианците, които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Лоренцо Пелегрини опита шут,  само че се получи центриране към Константинос Манолас, който от близко вкара с плонж. Само осем минути по-късно Рома стигна до втори гол. Стефан Ел Шаарауи изведе Джеко в наказателното поле и босненецът осъществя прелестен гол в помощта на напречната греда.

Домакините се върнаха в мача в 29-ата минута, когато означиха първия си гол в групите на Шампионската лига. Точен бе Пабло Енрике, който се разписа самичък против стража Алисон.

През втората част Рома продължи да бъде по-добрият тим, само че по този начин и не стигна до трети гол.

Във краткотрайното класиране " вълците " са с четири точки, до момента в който Карабах с 0.