Родният футболен талант Мартин Георгиев отново изигра цял мач за

...

Мартин Георгиев с нов цял мач за Барселона в младежката Шампионска лига

Родният футболен гений Мартин Георгиев още веднъж изигра цялостен мач за Барселона в младежката Шампионска лига при равенството 1:1 с Виктория Пилзен. Двубоят в Чехия бе изгледан персонално от президента на „ блаугранас “ Жоан Лапорта.

Младите каталунци, които към този момент си бяха подсигурили първото място в групата, поведоха в резултата в 9-ата минута след страховит директен свободен удар на Даниел Родригес. Домакините съумяха да изравнят 120 секуънди по-късно с гол на Онджей Демъл.

Георгиев се отличи с няколко положителни отигравания в срещата. Първо, в 33-ата минута той откри Ямал с дълъг диагонален пас, само че испанският гений бе затворен от бранител на Пилзен.

Седем по-късно българинът почисти топката след подло центриране от състезател на Виктория Пилзен в наказателното поле, а в самия завършек на първата част бе окуражителен за контрола му върху топката и от коментатора на УЕФА ТВ.