Роджър Федерер триумфира на турнира в Шанхай, след като на

...

Федерер сложи край на победната серия на Надал и грабна титлата в Шанхай

Роджър Федерер победи на шампионата в Шанхай, откакто на финала се наложи с 6:4, 6:3 над Рафаел Надал. Така Маестрото постави завършек на серията от 16 следващи триумфа на испанеца, която стартира на Откритото състезание на Съединени американски щати и продължи до през днешния ден.

Иначе това е четвърта победа на швейцареца над Матадора през сезона. Федерер надви на международния номер 1 и на Australian Open,  Индиън Уелс и Маями.

Срещата през днешния ден започва по съвършен метод за Федерер. Швейцарецът стигна до пробив още в откриващия гейм, след което до края на сета загуби общо 4 точки при своe подаване. В последна сметка той взе частта с 6:4 за 35 минути игра.

Федерер беше този, който нанесе първи удар и във втората част. Швейцарецът се възползва от поредност неточности на Рафа от бекхенд и проби за 3:2, след което до края на срещата не разреши на международния №1 да отговори на предизвикването.

Така Федерер сграбчи 6-ия си трофей за сезона и общи 94-и в кариерата си.
Източник: blitz.bg