Роденият в България руски национален вратар Александър Георгиев отрази 36

...

Александър Георгиев пази при нова загуба на Рейнджърс

Роденият в България съветски народен вратар Александър Георгиев отрази 36 удара при загуба на Ню Йорк Рейнджърс с 1:3 против Лос Анджелис Кингс в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Това е втора загуба от три мача за нюйоркчаните при започване на най-дългата им серия от гостувания.

Филип Дано, Блейк Лизот и Адриан Кемпе вкараха головете против Георгиев, Тревър Муур приключи с две асистенции, а Кал Питърсън избави 22 удара. Майка Зибанеяд пък означи попадението за Рейнджърс.

Кингс вкараха два гола в първите 3:41 минути на втората третина. Зибанеяд пък понижи за Рейнджърс осем минути преди края на последната част, а Кемпе оформи крайния резултат 77 секунди преди сирената.
Източник: bnr.bg