Рекордно продължение от 14 минути на първото полувреме даде съдията

...

14 минути продължение на първото полувреме на Англия и Иран

Рекордно продължение от 14 минути на първото полувреме даде съдията на дуела Англия - Иран Рафаел Клаус от Бразилия. Естествено това не е решение единствено на арбитърът, тъй като съдийската комисия разгласи преди началото на Мондиала, че съдиите ще бъдат задължени да дават дълги продължения в случай че има закъснение на играта било то и за първото полувреме.
Прочетете още
В случая повода за дългото продължение беше травмата на вратаря на иранците Алиреза Бейранван. Футбол не се игра съвсем 10 минути, което наложи и рекордното продължение.

Вратарят получи разтърсване след удар със съотборник в 8-та минута.

Иначе на полувремето Англия няма никакви проблеми и води с 3:0 след голове на Белингам, Сака и Стърлинг. Англичаните тотално надиграват противника си, а иранците нямат прецизен удар за цяло полувреме.
Източник: trafficnews.bg