Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Реваншът

...

Равенство между Реал Мадрид и РБ Лайпциг изпрати белия балет към 1/4-финалите на Шампионска лига

Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Реваншът против Република България Лайпциг приключи при тъждество 1:1. и с общ резултат 2:1 продължи напред.

През първото полувреме на стадион " Сантяго Бернабеу " в Мадрид домакините се задоволиха с владението на топката, само че единственият прецизен удар бе на сметката на гостите.

След паузата възпитаниците на Карло Анчелоти откриха резултата. Джуд Белингам изведе Родриго в наказателното поле и бразилецът стреля от придвижване за 1:0.

Германците обаче дадоха отговор с изравнително попадение единствено четири минути по-късно. Вили Орбан засече с глава центриране във вратарското поле на Давид.

В добавеното време играчите на Марко Розе можеха да стигнат до поврат, само че прехвърлящ удар на Дани Олмо кацна върху напречната греда.