РБ Лайпциг записа третата си шампионатна победа от началото на

...

РБ Лайпциг си свърши работата за половин час

РБ Лайпциг записа третата си турнирна победа от началото на сезона, откакто завоюва с безапелационното 3:0 против гостуващия Аугсбург в дуела посред им от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините си свършиха работата още преди да са минали 30 минути от началото на мача. Всичко стартира в шестата минута, когато Шави Симонс се разписа с глава след центриране на Лоис Опенда. Само пет минути по-късно функциите се размениха и точно младият нидерландец асистира за попадението на нападателя, пристигнало след шут по земя. В 27-ата минута Симонс откри с пас в наказателното поле Юсуф Поулсен, който насочи топката към Давид Раум, а левият бек я прати в мрежата и по този начин оформи крайния резултат.

Лайпциг се намира на третата позиция в класирането с актив от девет точки, колкото имат още три тима. Аугсбург пък е на 12-ото място със единствено два извоювани пункта досега.
 Фрайбург - Борусия (Дортмунд) 2:4 в мач от Бундеслигата