През лятната пауза Монако изигра необичайно много контроли - цели

...

Монако и ПСВ Айндховен ще решават всичко в реванша

През лятната пауза Монако изигра извънредно доста контроли - цели 7, само че завоюва единствено две от тях. Треньорът Филип Клеман заложи в стартовия състава на привлечения от Ливърпул Такуми Минамино. Японецът действаше по левия фланг на офанзивата, отдясно беше Александър Головин, а Кевин Фоланд стартира зад голмайстора на отбора Висам Бен Йедер.

ПСВ дойде в Княжеството със самочувствие от триумфа с 5:3 над Аякс за Суперкупата на Нидерландия. " Филипсите " направиха мощна селекция и през днешния ден Ван Нистелрой пусна през цялото време множеството нови попълнения - вратаря Валтер Бенитес, десния бек Филип Мвене, халфа Гуус Тил, както и нападателя Люк де Йонг.

Началните минути бяха равностойни, само че нямаше съвсем никакви голови положения, което не се очакваше поради очебийно офанзивния жанр и на двата отбора. След половин час игра се стигна до противоречиво състояние в наказателното поле на ПСВ. Армандо Обиспо докосна топката с ръка, само че съдията Давиде Маса не даде дузпа. Италианецът не промени решението си даже откакто прегледа обстановката благодарение на ВАР.

В 38-ата минута Де Йонг подаде на непокрития Веерман и някогашният футболист на Хееренвеен с левия крайник стреля тъкмо до гредата. Домакините можеха да изравнят незабавно, само че Валтер Бенитес излезе в точния момент и изпревари Минамино. Японският национал пропусна още едно състояние в 49-ата минута, когато опита технично да трансферира Бенитес, само че прати топката в навън.

В средата на втората част в игра за ПСВ се появиха Андре Рамальо и Ерик Гутиерес, а Крепин Диата размени Минамино в състава на Монако. В 74-ата минута гостите бяха покрай втори гол, само че Исмаел Сайбари шутира на сантиметри от гредата. Натискът на " монегаските " даде резултата малко по-късно, когато Елиот Матазо центрира, а бранителят Аксел Дизази се ориентира най-добре и прати топката в мрежата за 1:1. В края Монако даже можеше да завоюва, само че гредата спря Юсуф Фофана.