РИК Враца очаква забавяне на приемането на изборните книжа след утрешния вот
Последното решението на ЦИК за броене на контролните разписки е добавено към изборните бумаги, които са получили секционните изборни комисии в област Враца.
Целта е членовете на комисиите да се срещнат с метода, по които ще се извърши броенето и ще се оформи резултатът от него.
Това изясни представителят на Районната изборна комисия във Враца Красимир Колев. Той предвижда закъснение на приемането на изборните бумаги след края на гласуването на следващия ден.
" След решенето на ЦИК да се броят 100% от разписките сме в хипотезата, в която все едно сме дали своят вот с хартиени бюлетини, защото те също подлежат на броене. Неминуемо ще има закъснение. Не може да няма, тъй като това броене изисква време ".
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




