Порто и Лацио играят при резултат 1:1 в двубой от

...

НА ЖИВО: Порто - Лацио 1:1, бърза размяна на голове

Порто и Лацио играят при резултат 1:1 в дуел от 1/16 финалите на Лига Европа. Матия Закани съумя да открие резултат в 23-та минута. Тони Мартинес изравни 15 минути по-късно.

Началните 20 минути на мача бяха много равностойно, само че без никакви съществени положения пред двете порти. В 23-та минута обаче, с първата си същинска офанзива в мача, Лацио поведе. Луис Алберто съумя да откри непокрития Матия Закани и той преодоля Диего Коста за 1:0.

Домакините се активизираха след този потрес и Тони Мартинес на два пъти заплаши вратата на Стракоша, само че безрезултатно. В 38-а минута обаче точно стрелецът съумя да изравни резултата.

Порто - Лацио 1:1

0:1 - Матия Закани (23)

1:1 - Тони Мартинес (38)

Ето и съставите на двата отбора:

Порто: Коста, Зайду, Пепе, Мбемба, Жоао Марио, Урибе, Груич, Отавио, Пепе, Мартинес, Виера;

Лацио : Стракоша, Раду, Фелипе, Патрик, Марушич, Алберто, Лейва, Милинкович-Савич, Закани, Педро, Андерсон;