Полузащитникът на германския национален отбор по футбол Себастиан Руди е

...

Руди получи фрактура на носа в мача срещу Швеция

Полузащитникът на немския народен тим по футбол Себастиан Руди е с фрактура на носа след мача от втория кръг в група " F " на Мондиал 2018 против Швеция нощес. Руди беше ритнат в лицето през първото полувреме, след което в 31-ата минута беше сменен наложително от Илкай Гюндоган.

Бундестимът завоюва трагично мача с 2:1 с гол от фаул на Тони Кроос в петата минута на добавеното време. Авторът на изравнителното попадение за Маншафта при започване на второто полувреме Марко Ройс също е имал физически проблеми в края на мача.

" Руди е със строшен нос, а Ройс получи мускулни крампи десетина минути преди края ", изясни селекционерът Йоахим Льов. Мондиал 2018 2 кръг, събота 23 юни  Германия 2:1краен резулат  Швеция