Петър Петров (България, North Europe) спечели четири точки от осмия

...

Петър Петров спечели четири точки от осмия кръг на MXGP

Петър Петров (България, North Europe) завоюва четири точки от осмия кръг на клас MXGP от международния шампионат по мотокрос, който беше извършен тази неделя в Орльонок, Русия. Българският водач с КТМ към този момент е 26-и в генералното класиране със общ брой от 18 точки.

Петров изпревари в самия край представителя на домакините Евгени Михаилов (Хускварна) и завоюва 20-о място в първия манш, с което си обезпечи една точка за генералното класиране.

Тим Гайзер (Словения, HRC Honda) пък завоюва пети следващ старт и измести от върха в генералното класиране Антонио Кайроли (Италия, Red Bull KTM), който бе блокиран на старта и остана на 12-о място.

Петров направи още по-добро второ съревнование на твърдото трасе в Орльонок и приключи на 18-о място, с което си обезпечи още три точки.

Гайзер бе още веднъж първи, а на подиума компания му правеха Арно Тонус (Швейцария, Kemea Yamaha) и Джереми Зеевер (Швейцария, Monster Energy Yamaha).

Тони Кайроли приключи осми във Гран при на Русия и завоюва единствено 27 точки, което го остави на второ място в генералното класиране с 13 зад Гайзер. Неговият съотборник в Red Bull KTM Джефри Херлингс пък направи първи старт за годината и завоюва 32 точки за четвърто място в Гран при на Русия. Той към момента е настоящ международен отличник.

Лидерът в генералното класиране на МХ2 Хорхе Прадо (Испания, Red Bull KTM) завоюва нова двойна победа пред Том Кер Олсен (Дания, Husqvarna) и Яго Хертс (Белгия, Kemea Yamaha). С това международният първенец усили преднината си против Олсен на 20 точки.